Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 27 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Damian, Wincenty, Kosma

Noc bibliotek to fajna sprawa, bo każde dziecko czeka zabawa. Wspaniała rzecz spać w szkole, potwierdzają to książkowe mole

b_150_100_16777215_00_images_stories_2015_3_NOC_W_BIBLIOTECE_N_JC14_014.jpgW sobotę 30 maja w bibliotekach publicznych i szkolnych w całej Polsce odbyła się Noc Bibliotek. Akcja organizowana w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Groza nie czytać” promowała świat książek, wiedzy i bibliotek.Tej nocy  drzwi biblioteki  zostały otwarte także dla czytelników Szkoły Podstawowej w Bukowie.  Na uczestników nocnego czytania  czekało wiele atrakcji . O godz. 20.00 przed naszą szkolną biblioteką   wypuściliśmy balony, aby podkreślić doniosłość tego wydarzenia i znaczenia BIBLIOTEKI.

Każdy czytelnik otrzymał pamiątkową zakładkę do książki .Bawiliśmy się  świetnie podczas czytania niewiarygodnych przygód Koszmarnego Karolka oraz układania menu dla pochłaniaczy książek tzw. literackich przekąsek. Następnie  udaliśmy się na prawdziwą kolację , którą okazała się pizza - ulubione danie  "Wojowniczych żółwi  ninja". A wszystko to dzięki uprzejmości Zakładam „Lhoist” Bukowa, któremu bardzo dziękujemy.

Punktem kulminacyjnym okazały się nocne podchody z konkursami. Uczniowie zostali podzieleni na sześć drużyn i  korzystając tylko  z latarek  mieli  rozwiązać 10 ciekawych zadań: np. ułożyć wiersz  i rymowanki , zamienić się butami, zabandażować sobie głowy, ułożyć  z płatków kosmetycznych wyraz BUKOWA, założyć ubrania na lewą stronę itp. Drużyny spisały się na medal bawiąc się przy tym wybornie. O północy wspólnie ułożyliśmy napis „NOC BIBLIOTEK” i obejrzeliśmy film. Najbardziej wytrwali uczniowie nie zasnęli do godz. szóstej rano i to jest najlepszy przykład na to, że w szkole można się naprawdę fajnie bawić.

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria
 Galeria  Galeria   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
bip.krasocin.com.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00

Deklaracja dostępności