Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 27 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Damian, Wincenty, Kosma

Na basen po zdrowie –aktywne ferie 2014

W drugi dzień ferii zimowych, tj. 04 lutego 2014 r.  23  uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie uczestniczyło w wyjeździe na basen Nemo do Włoszczowy. Celem wyjazdu było propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie nas do aktywnego wypoczynku.

Wyruszyliśmy spod budynku szkoły autokarem wraz z opiekunami: p. Mariolą Kamińską, p. Alicją Zawada, p. Ryszardem Kowalczykiem i p. Gabrielą Kisiel. W czasie jazdy rozmawialiśmy z opiekunami o tym,  jak mamy zachowywać się na basenie. Gdy dojechaliśmy już na miejsce, rozebraliśmy się z kurtek i obuwia, wszystko  zostawiliśmy w szatni i otrzymaliśmy od opiekunów zegarki do szafek. Następnie poszliśmy się przebrać w stroje kąpielowe. Gdy już to zrobiliśmy, weszliśmy na basen. Ratownicy i opiekunowie  mieli  na nas baczne oko i sprawdzali, kto jak radzi sobie w wodzie.

Większość z nas umie pływać, a także nurkować. Młodsze koleżanki i koledzy zjeżdżali na ślizgawce za słonia,  starsi skakali do basenu na „bombę”, robiliśmy bąbelki pod wodą, ćwiczyliśmy pływanie z makaronem i deską.  W tym czasie  pozostali relaksowali się w jacuzzi. Największą atrakcją dla nas był  zjazd z rury na czas. Zjeżdżaliśmy parami oraz samodzielnie. Ścigaliśmy się, kto najszybciej przepłynie cały lub pół basenu, graliśmy w piłeczkę wodną, bawiliśmy się na całego, oczywiście uważając, aby nikomu się nic nie stało.

Po dwugodzinnym pobycie na pływalni poszliśmy się przebierać i wysuszyć włosy. Czas "spędzony w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości i przyjemnych wrażeń  - był świetną zabawą. Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki wyjazd i powtórzymy go w niedługim czasie.

 

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
bip.krasocin.com.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00

Deklaracja dostępności