Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 1 Marzec 2021    |    Imieniny obchodzą: Antonina, Antoni, Albin

LIST OD PREZESA GŁÓWNEGO URZĘDU STATYSTYCZNEGO – GENERALNEGO KOMISARZA SPISOWEGO

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_Spis_powszechny_plakat.jpgSzanowni Państwo, od 1 września do 30 listopada 2020 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi Powszechny Spis Rolny. To badanie realizujemy raz na 10 lat, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE oraz rekomendacjami Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Jest to najważniejsze badanie gospodarstw rolnych. Dane zebrane w spisie rolnym służą m.in. do opracowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy. Chociaż spis rolny trwa 3 miesiące nie czekajcie Państwo do ostatniej chwili. Aby ułatwić wypełnienie tego obowiązku przygotowaliśmy formularz internetowy, który można wypełnić w dogodnym dla Państwa czasie.

W celu wypełnienia formularza spisowego proszę wejść na stronę internetową GUS https://spisrolny.gov.pl, zalogować się do aplikacji i spełnić obowiązek. Szczegóły dotyczące logowania do aplikacji spisowej zamieściliśmy również na tej stronie – zachęcam do zapoznania się z nimi. Formularz na stronie można wypełnić od 1 września br.

W przypadku braku dostępu do Internetu mogą Państwo spisać gospodarstwo rolne przez telefon – wystarczy zadzwonić na naszą infolinię spisową 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję "Spisz się przez telefon". Jeżeli nie spiszą Państwo gospodarstwa rolnego samodzielnie, skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy. To znakomicie przygotowana osoba do przeprowadzenia wywiadu, który – gwarantujemy – będzie przebiegał szybko i sprawnie.

Spisy rolne odbędą się w tym roku we wszystkich państwach należących do Unii Europejskiej. Polska jako pełnoprawny członek Unii jest zobligowana do przeprowadzenia spisu rolnego. Dlatego też Sejm RP uchwalił 31 lipca 2019 roku ustawę o Powszechnym Spisie Rolnym. To właśnie z ustawy wynika, że spis jest obowiązkowy. Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej.

Zapewniam, że Państwa dane osobowe i dane o gospodarstwie są prawnie chronione, a każdy pracownik statystyki publicznej ślubuje przestrzeganie tajemnicy statystycznej.

Szanowni Państwo, Polska zawsze mogła liczyć na Rolników, dlatego głęboko wierzę w to, że tak będzie również podczas Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00