Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 29 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Wioletty, Serafina, Felicjana

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_ART_502_n_1.jpgOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.  Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Odbywa się 29 września każdego roku w dzień urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

    W tym dniu, w szkole w Bukowie, od rana szczególnie promowano czytelnictwo i zachęcano do głośnego czytania. Już  na pierwszej lekcji  wyznaczeni uczniowie  klas IV-VIII czytali fragmenty wybranych książek. Natomiast  najmłodsi czytelnicy z klas O-III mieli dzień pełen atrakcji czytelniczych, a wszystko to w ramach cyklicznych działań bibliotecznych „Zaczytana szkoła”. Najpierw dzieci wysłuchały fragmentu książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, do której wykonały i ozdobiły swoją skarpetkę. Dużo radości sprawiło najmłodszym wyszukiwanie skarpetek do pary. Następnie dzieci wzięły udział w zabawie tworząc czytelniczą stonogę, bo przecież z książką można zwiedzić cały świat.

   Przed trudnym wyzwaniem stanęli uczniowie klasy II, którzy musieli się wykazać  zarówno zręcznością jaki i znajomością bajek i bajkowych postaci. Odświętnie ubrani drugoklasiści poradzili sobie z zadaniami na szóstkę i oficjalnie zostali przyjęci do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego spotkania uczniowie otrzymali dyplomy i zakładki do książki.

   Ta uroczystość to początek działań czytelniczych zaplanowanych przez bibliotekę szkolną i nauczycieli nauczania początkowego.

   Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która ma ogromny wpływa na nasze życie, dlatego tak ważne jest rozwijanie i pielęgnowanie jej. Ten dzień był okazją do częściowego zaprezentowania społeczności szkolnej bogactwa i różnorodności naszego księgozbioru. Podczas akcji przypominamy uczniom, że czytając wzbogacają słownictwo, poprawiają pamięć, pobudzają wyobraźnię, uczą się myślenia, poprawiają koncentrację, poszerzają wiedzę. Zachęcając  dzieci i młodzież do czytania przypominamy także, że czytanie ułatwia naukę i pomaga odnieść sukces w szkole.

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA    

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00