Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 22 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

MOD Krasocin z podwójnym sukcesem

Mlodzieżowa_orkiestra_detaMłodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin wzięła udział w Zdalnym Przeglądzie Orkiestr OSP. W tym roku do udziału zgłosiło się ponad 30 orkiestr z całej Polski. Ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią, przegląd odbył się w innej, nietypowej formule.
Orkiestry miały za zadanie nagrać dwa utwory w formie filmu video. Jeden z wykonywanych utworów powinien być autorstwa polskiego kompozytora. Gotowy materiał należało przesłać do Zarządu Głównego OSP RP w Warszawie. Po raz pierwszy w tym roku MOD Krasocin wystawiła do rywalizacji dwie formacje, podstawowy skład orkiestry oraz szkółkę orkiestrową. W wykonaniu orkiestry znalazły się takie utwory jak: „Duch przygody” i „Filmowa młodzież”. Młodsza grupa zaprezentowała się w utworze „Go before” oraz „Marsz Świętokrzyski”.

Nagranie było zwieńczeniem i efektem ciężkiej pracy kapelmistrza, instruktorów oraz całej orkiestry. Częste próby, indywidualne lekcje, warsztaty orkiestrowe i ogrom pracy organizacyjnej pozwoliły na zrealizowanie zamierzonego celu.
Wyniki rywalizacji zostały ogłoszone 22 grudnia. Pomimo tak dużej konkurencji, MOD Krasocin została najwyżej oceniona, plasując się w Złotym Paśmie na I miejscu. Niespodziewanym, czarnym koniem przeglądu okazała się natomiast krasocińska szkółka orkiestrowa, która znalazła się w Srebrnym Paśmie, wśród wielu doświadczonych formacji z terenu całego kraju.

Podziękowanie dla Starostwa Powiatowego we Włoszczowie za sfinansowanie nagrania materiału konkursowego. Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Krasocinie za udostępnianie sal lekcyjnych podczas przygotowań. Gminie Krasocin, wszystkim sponsorom i darczyńcom za środki finansowe dzięki, którym orkiestra może funkcjonować i rozwijać się, nawet w tak trudnych czasach.

https://www.youtube.com/watch?v=30p7DLPf2SA&ab_channel=MODKrasocin

galeria galeria galeria  

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00