Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 22 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Gospodynie z Występ drugie w Polsce

KGW_wystepy_zdjecie_grupoweNasze Gospodynie z Gminy Krasocin zdobyły aż dwie nagrody: za I miejsce w wojewódzkim etapie konkursu ,, Koło ARIMR-w sercu wsi'' oraz II miejsce w ogólnopolskim etapie tego konkursu.
Celem konkursu było popularyzowanie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności wiejskich, promocja wsparcia finansowego dla KGW z budżetu państwa. Konkurs polegał na nagraniu krótkiego filmu opowiadającego o tym ,na co zostały przeznaczone pieniądze.

W dniu 07 grudnia z gratulacjami do pań przyjechała Anna Krupka ,Wiceminister Sportu ,która wspólnie z Panem Józefem Cepilem Dyrektorem Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wręczyła nagrodę za I miejsce w województwie ,którą był ekspres do kawy o wartości 2000 zł oraz upominki od Agencji i Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Ministerstwa Sportu.
Wiceminister Sportu złożyła gratulacje mówiąc - II miejsce w kraju to ogromny sukces ,z którego wszyscy są bardzo dumni. Jesteście wspaniałymi ambasadorkami i reprezentantkami ziemi świętokrzyskiej i ludowych tradycji, które tworzą naszą wspólnotę . Bardzo dziękuję za waszą pracę i za to co robicie.-dodała Anna Krupka.
Józef Cepil dyrektor świętokrzyskiego oddziału ARIMR powiedział, że zaraz o obejrzeniu filmu z panią minister wiedzieli że obraz zasługuje na nagrody.
- Film pokazał, że w sposób godny do naśladowania można wydatkować pieniądze otrzymane z agencji. W tym filmie z humorem przedstawiłyście swoje potrzeby oraz pomysł na funkcjonowanie koła i kultywowanie tradycji. To godne do naśladowania -dodał dyrektor.
Gratulacje paniom złożył również Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński, który jest dumny z aktywności koła, które reprezentowało Gminę Krasocin ,Powiat włoszczowski oraz województwo świętokrzyskie w kraju.
Nagrodę z II miejsce w kraju wręczył również Józef Cepil Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARIMR , był to blender o wartości 1200 zł, oraz upominki od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Koło Gospodyń Wiejskich w Występach zostało również docenione przez Zarząd Powiatu Włoszczowskiego. Panie zostały zaproszone do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie ,gdzie spotkały się ze Starostą włoszczowskim Dariuszem Czechowskim, Wicestarostą Łukaszem Karpińskimi członkiem Zarządu Małgorzatą Gustą. w spotkaniu również uczestniczył Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński a także Radny Gminy Krasocin Dariusz Frączek.
Zarząd podziękował Kołu Gospodyń Wiejskich w Występach za reprezentowanie i promowanie powiatu włoszczowskiego ,pogratulował sukcesu i życzył kolejnych osiągnięć. Jako upominek panie otrzymały drukarkę.
Spotkanie upłynęło w miłej ,świątecznej atmosferze. Występianki wraz z Małgorzatą Gustą zaśpiewały kilka kolęd i złożyły wszystkim życzenia ,,Wesołych Świąt Bożego Narodzenia''

galeria galeria galeria galeria
galeria galeria   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00