Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 5 Marzec 2021    |    Imieniny obchodzą: Adrian, Fryderyk, Oliwia

Światowy Dzień Kota

Dzień_kota17 lutego to dzień, w którym celebrujemy Światowy Dzień Kota. Na co dzień nasi czworonożni towarzysze stronią od zamieszania i wolą chodzić własnymi ścieżkami, ale w tym dniu wyjątkowo znajdują się w centrum uwagi.
Człowiek udomowił wąsatego czworonoga prawie 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku we Włoszech koty doczekały się swojego międzynarodowego święta. W Polsce pierwsze obchody miały miejsce w 2006 roku. Dzień Kota to jednak nie tylko oddanie hołdu najpopularniejszemu zwierzęciu domowemu na świecie, ale również inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą iście pieskie życie. Warto wspomnieć, że nie wszystkie koty na świecie świętują 17 lutego, w Wielkiej Brytanii mają swój dzień 8 sierpnia, w Stanach Zjednoczonych natomiast 29 października.

W szkole w Bukowie ten dzień był okazją do dobrej zabawy, a przede wszystkim miał na celu zwrócenie uwagi dzieci na potrzeby zwierząt. Uczniowie klas 0-III poznawali zwyczaje, nawyki, rasy kotów. Każda klasa, w obrębie swojej sali, wysłuchała fragmentu książki o kotach w roli głównej z naszej szkolnej biblioteki. Dzieci wykonały prace plastyczne różnymi technikami. Nie zabrakło wesołych kocich zabaw i konkursów. Najwięcej emocji budziło poszukiwanie czarnego kota i picie mleka na czas. Ponadto, w świetlicy szkolnej, można się było sprawdzić w kociej matematyce, ułożyć napis KOT z klocków, patyczków czy butów. W każdej klasie można było spotkać gromadkę słodkich kotów . Do wspólnej zabawy włączyli się także nauczyciele prezentujący swoich pupili.
Dlaczego kot mruczy? Dlaczego koty tak dużo śpią? Po co kotu wąsy? Dlaczego kot poluje na myszy? Jakie książki o kotach są w bibliotece? Na te i inne pytania potrafi odpowiedzieć już każdy uczeń naszej szkoły. Co stało się z „Panem kotkiem”, co leżał w łóżeczku oraz jakie przygody mieli ciekawski Filemon i zasadniczy Bonifacy , nie są już też tajemnicą.

galeria galeria galeria galeria
galeria galeria galeria galeria
galeria galeria galeria galeria
galeria galeria galeria galeria
galeria galeria galeria galeria
galeria galeria galeria galeria
galeria galeria galeria galeria
galeria galeria galeria galeria
galeria galeria galeria galeria
galeria galeria galeria galeria
galeria galeria galeria galeria
galeria galeria galeria  

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00