Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 11 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Filip, Leon, Marek

Międzynarodowy Dzień Matematyki w Samorządowym Przedszkolu w Krasocinie.

b_150_100_16777215_00_images_stories_2021_ART_76_n_1.jpgMatematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na 12 marca. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 r. Od tego czasu jest organizowane co roku. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z tej okazji dla dzieci z naszego przedszkola przygotowano wyjątkowe, matematyczne zabawy i konkursy, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności.

Przedszkolaki doskonaliły orientację przestrzenną, klasyfikowały, porówny-wały, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich wzory. Doskonaliły umie-jętności praktyczne podczas „Zabawy w sklep”. Nie zbrakło również zabaw z kodowaniem. Sześciolatki przeniosły się do krainy FIGUROLANDII. Tam poznały pajacyka Figurka, który zapoznał je z kołami, trójkątami, kwadratami i prostokątami. Dzieci dzięki specjalnemu KODOWI odnalazły dla Figurka koleżankę i dwóch kolegów. Dzięki nim wszystkie figury wróciły szczęśliwie do FIGUROLANDII. Zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że mate-matyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Ten dzień w naszym przedszkolu upłynął w wesołej atmosferze.

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA   

 

 

 

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00