Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 13 Maj 2021    |    Imieniny obchodzą: Gloria, Robert, Serwacy

Dzień Ziemi w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie

b_150_100_16777215_00_images_stories_2021_ART_113_N.jpgW dniu 22 kwietnia cały świat obchodzi uroczyście święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło Dnia Ziemi brzmi: „Przywróć naszą ziemię”. Celem świętowania jest promocja proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.  W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy – mali i duzi, dzieci i dorośli – choć przez chwilę pomyśleć o naszej planecie - Ziemi i o całej przyrodzie. Święto Ziemi ma wieloletnią tradycję. Po raz pierwszy obchodzono je 22 kwietnia 1970 r. w Stanach Zjednoczonych. Z czasem idea świętowania tego dnia przyjęła się na całym świecie. W Polsce po raz pierwszy obchodzono uroczyście Dzień Ziemi 22 kwietnia 1990 r. w Warszawie.

W naszej szkole pod kierunkiem p. Marioli Kamińskiej, p. Aldony Kowalczyk i  p. Andrzeja Kowalczyka  odbyły się konkursy o tytuł „ Szkolnego Ekologa” oraz konkurs plastyczny . Celem konkursów było kształtowanie proekologicznej motywacji uczniów; uświadomienie zagrożeń dla środowiska przyrodniczego oraz poznanie naturalnych i sztucznych elementów środowiska przyrodniczego i ich wzajemnych powiązań.
Tytuł „Szkolnego Ekologa” w kategorii klas IV- VI zdobyła Patrycja Kowalczyk z klasy VIa, natomiast w kategorii VII – VIII - Dominik Kowalczyk  z klasy VIIIa .  W konkursie plastycznym : I miejsce – Patrycja Kowalczyk kl.VIa, Julia Przepióra kl. VIa
II miejsce – Karolina Picheta kl. VIa, Sebastian Zagrodzki kl. VIa
III miejsce -  Szymon Kościołek kl. VIa
Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Zdzisławy Kowalczyk wykonali gazetkę tematyczną - co można zrobić, aby zadbać o naszą planetę oraz ułożyli rymowanki związane z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody.
Wystarczą małe zachowania proekologiczne, ale wykonywane codziennie przez miliony ludzi na całym świecie mogą ocalić naszą planetę.

Organizatorzy

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
bip.krasocin.com.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00