Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 21 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie wzięli udział w akcji charytatywnej „Spełniamy marzenia”

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie wzięli udział w akcji charytatywnej „Spełniamy marzenia”„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.”

(Ojciec. Fabian Kaltbach OFM)

Grudzień  to czas niezwykły, czas pełen uroku, miłości, pojednania, wzajemnego szacunku i oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. To również czas, kiedy częściej niż zwykle obdarowujemy bliskich  prezentami. Uczniowie szkoły w Olesznie pięknie włączyli się  w 17. edycję włoszczowskiej akcji charytatywnej SPEŁNIAMY MARZENIA.

Efektem czego było zgromadzenie kwoty 660zł., ponadto do zbiórki przyłączył się zaprzyjaźniony ze szkołą Klub Turystyki Pieszej PTTK „Dreptak” im. Jana Piwnika „Ponurego” w Świeszynie, przekazując dodatkowo kwotę 200 zł. Zgromadzone środki pozwoliły na przygotowanie dwóch paczek  zgodnie z marzeniami i potrzebami dzieci doświadczonych przez los, dzieci z rodzin  niezamożnych, wielodzietnych.

Zebrane pieniążki posłużyły na zakup dla Nich: słodyczy, zabawek,  książek, żywności, ubrań, butów. Szkoła spełniła marzenia dwóch chłopców - dwuletniego Michasia i trzynastoletniego  Kacperka. Włączyła się również w realizację marzeń  dziewięcioletniej Martynki.

Dyrekcja oraz szkolne koordynatorki: p. Teresa Szczepańska oraz p. Anna Nowicka serdecznie dziękują tym wszystkim, którzy włączyli się w  Akcję;  tym, którym leży na sercu dobro i szczęcie drugiego człowieka. To dzięki owocnej współpracy i „otwartym sercom” udało się spełnić marzenia Martynki, Michasia i Kacperka.  Jeszcze raz bardzo, bardzo

DZIĘKUJEMY!

 Galeria  Galeria  Galeria  Galeria

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
bip.krasocin.com.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00

Deklaracja dostępności