Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 21 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

MORSOMANIACY

morsomaniacy w wodzieMorsomaniacy to stowarzyszenie ludzi pozytywnie zakręconych, które powstało dzięki inicjatywie fajnych, wesołych i żądnych zdrowia oraz innowacji ludzi. Pierwsze kroki w morsowaniu stawiały dwie osoby. Potem powoli dołączali do nich następni ciekawscy. Pozytywna energia udzielała się każdej nowej osobie.

Morsowanie to zdrowie: daje energię, adrenalinę, poprawia odporność, kondycję skóry i daje moc. Znikają choroby, a ludzie są uśmiechnięci i chcą więcej.

Myśl o tym, aby się połączyć i wspólnie działać, propagować innowacje, zdrowy styl życia, spowodowały, iż powstało nasze stowarzyszenie. Zawiązało się ono formalnie 29 października 2021 roku. W międzyczasie nasza morsowa grupa rosła. W ubiegłym roku było 8 członków, a obecnie jest nas 15 osób. Myślimy, że na tej cyfrze się nie skończy. Zachęcamy i zarażamy naszymi pasjami innych, którzy chętnie obserwują nasze działania.

Spotkania morsomaniaków są w każdą niedzielę o godzinie 12. Coraz częściej udaje nam się także zorganizować spotkanie na tygodniu, by móc się spotkać, porozmawiać, omówić plany działań , a przede wszystkim „wskoczyć” do wody. Każdy dzień morsowania jest inny, warunki atmosferyczne też, ale my się nie boimy i mierzymy ze swoimi słabościami, podnosimy poprzeczkę sobie i może przy okazji innym…..

Do tej pory uczciliśmy już kilka okazji, np. Dzień Niepodległości, gdzie podczas morsowania oddalimy cześć fladze Polski. Kolejnym fajnym doświadczeniem i włączeniem się do akcji „Mikołajek” było morsowanie w czapeczkach mikołajkowych zakończone słodkim poczęstunkiem i prezentami. Nasze działania są całoroczne, wspieramy „Bieg Tropem Wilczym” różne biegi okolicznościowe, także z okazji Święta Niepodległości. Ponadto wspólnie świętujemy urodziny, imieniny- zawsze w wodzie- aby się lepiej poznać, integrować i mile spędzać czas, bo o to tutaj też chodzi – nie być samemu ze swoim szczęściem, ale dzielić się nim z innymi.

Uczestniczymy także w różnych spotkaniach intrygujących nas z innymi stowarzyszeniami z gminy, powiatu, województwa. Jest to wspaniała okazja do rozmowy, wymiany doświadczeń i samodoskonalenia poprzez podpatrywanie innych w ich działaniach. Chcemy się rozwijać i iść do przodu, aby być nie tylko dla siebie, ale też i innych.

Dzięki wsparciu Koła Łowieckiego, którzy umożliwili nam korzystanie z obiektu wodnego będącego na terenie gminy Kluczewsko, możemy realizować swoje pasje i korzystać z ich akwenu wodnego.

Nasi członkowie pochodzą z gmin Kluczewsko i Krasocin. Jesteśmy wdzięczni Wójtowi gminy Krasocin – Ireneuszowi Gliścińskiemu oraz Wójtowi gminy Kluczewsko – Rafałowi Pałce, którzy wspierają nas w naszych działaniach. Cieszy nas, iż władze samorządowe nie zamykają przed nami swoich drzwi. Możemy na nich liczyć.

Nasze stowarzyszenie także jest otwarte na innych. Zapraszamy do przyłączenia się do nas i zmierzenia ze swoimi słabościami, zaspokojenia ciekawosci. Na pewno nie będziecie żałować, a pukanie się w głowę na widok ludzi wchodzących do wody pryśnie jak bańka mydlana.

Galeria Galeria Galeria Galeria
Galeria Galeria Galeria Galeria
Galeria Galeria Galeria Galeria
Galeria Galeria Galeria Galeria
Galeria Galeria Galeria Galeria
Galeria    

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
bip.krasocin.com.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00

Deklaracja dostępności