Zdjęcie grupowe Grupy Tanecznej na tle BałtykuMłodzieżowa Orkiestr Dęta OSP Krasocin wraz z grupą taneczną „Aplauz” w dniach 4-9 sierpnia br. uczestniczyła w Ogólnopolskim Festiwalu Paradnych Orkiestr Dętych w Rowach. Pierwszy dzień pobytu upłynął krasocińskim muzykom na regeneracji i korzystaniu z nadmorskich uroków w ciągu dnia, a popołudniu, do późnych godzin wieczornych, na intensywnych próbach musztry paradnej oraz utworów koncertowych, przygotowujących do sobotniego występu.

Kolejny dzień był pierwszym konkursowym. MOD Krasocin i grupa „Aplauz” rozpoczęły zmagania od przemarszu ulicami Rowów, którego zwieńczenie stanowiła musztra paradna na jednym z głównych placów kurortu. Kontynuacją zmagań konkursowych był przemarsz do muszli koncertowej w lokalnym parku, gdzie odbyły się przesłuchania orkiestr prezentujących utwory sceniczne.
Po dwóch pracowitych dniach, formacja z Krasocina rozpoczęła niedzielę od oprawy muzycznej mszy świętej w miejscowym kościele. Po mszy orkiestra dała również koncert dla zgromadzonych wiernych.
Na zakończenie festiwalu został zaplanowany koncert, podczas którego wszystkie orkiestry wspólnie wykonały kilka utworów przed licznie zgromadzoną publicznością, w tym dla dużej grupy wczasowiczów z gminy Krasocin.
Kolejną częścią niedzielnego festiwalowego popołudnia było ogłoszenie wyników. MOD Krasocin wraz z grupą „Aplauz” zdobyła I miejsce w konkursie musztry paradnej, I miejsce za wykonanie utworu obowiązkowego „Czeremszyna” oraz II miejsce za koncert na scenie, tym samym zdobywając najwyższą pulę nagród w wysokości 9 tys. zł. Poniedziałek był dniem wakacyjnego odpoczynku.
MOD Krasocin i grupa taneczna „Aplauz” kierują podziękowania do kierownika wyjazdu Tomasza Tatara i opiekunów: Iwony Duszy, Aleksandry Góreckiej, Moniki Chruściel oraz sponsorów:
- Gmina Krasocin,
- Urząd Marszałkowski w Kielcach,
- Powiat Włoszczowski,
- Bank Spółdzielczy we Włoszczowie,
- Lhoist Bukowa,
- Trans WOOD-Krzysztof Wdowiak,
- STRUNOBET- Migacz,
- Firma DUKT,
- OSM Włoszczowa ,
- Stacja paliw MOYA Piotr Jakubowski.
- Stacja paliw WIATRAK Robert Szałowski ,
- PHU Krzysztof Szklarz,