III Memoriał im. Dariusz Wijasa w ŁucznictwieW dniach 15-16.06.2024 r. na torach Łuczniczego Klubu Sportowego „Strzała” Skorków odbył się III Memoriał upamiętniający Naszego kolegę – członka Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „RAZEM” w Skorkowie oraz zawodnika ŁKS „Strzała” Skorków Dariusza Wijasa. W zawodach wzięło udział 45 łuczników. W pierwszym dniu zawodów wystartowało 30 łuczników i łuczniczek z takich klubów jak: SCSE Granit Strzelin, UKS Grot Ruda Śląska, Płaszowianka Kraków, Start Kielce, Karima Prząsław, Olimp Strawczyn, ŁKS „Strzała” Skorków oraz łucznicy niezrzeszeni.

Rywalizacja odbyła się w kategorii łuków bloczkowych i barebow z podziałem na kobiety i mężczyzn. Nasz klub ŁKS „Strzała” Skorków reprezentowali w kategorii barebow: Natalia Chojnacka, Jacek Kupczyk, Wojniak Piotr, Gabriel Stefańczyk w kategorii łuków bloczkowych Mariusz Wijas. W kategorii łuków barebow kobiet zwyciężyła Iga Zagrodzka Dobija z Karimy Prząsław na 8 miejscu uplasowała się Nasza zawodniczka Natalia Chojnacka. W kategorii łuków barebow mężczyzn zwyciężył Grzegorz Szeląg z UKS Grot Ruda Śląska. Nasi łucznicy uplasowali się następująco: 4 miejsce Jacek Kupczyk, 11 miejsce Wojniak Piotr, 12 miejsce Gabriel Stefańczyk. W kategorii łuków bloczkowych kobiet zwyciężyła Anna Łęcka-Dobrowolska z Karimy Prząsław. W kategorii łuków bloczkowych mężczyzn zwyciężył Jacek Kwaczyński z Karimy Prząsław natomiast 2 miejsce zdobył Nasz łucznik Mariusz Wijas.

W drugim dniu rywalizowały dzieci w kategorii Junior Młodszy, Młodzik, Dzieci. Do rywalizacji stanęło 15 dzieci z Olimp Strawczyn oraz ŁKS „Strzała” Skorków. W kategorii Dzieci dziewczynki zwyciężyła Oliwia Niwińska z Olimp Strawczyn. Nasze łuczniczki uzyskały następujące wyniki: 2 miejsce Julia Jabłońska, 3 miejsce Maja Bodzioch, 4 miejsce Natalia Szymkiewicz, 5 miejsce Adrianna Wijas. W kategorii Dzieci chłopcy zwyciężył Bartłomiej Met z Olimp Strawczyn. W kategorii Młodzik dziewczynki zwyciężyła Zuzanna Lesiak 2 miejsce zajęła Nasza łuczniczka Gabriela Gągorowska. W kategorii Młodzik chłopcy zwyciężył Nasz łucznik Radosław Klim. W kategorii Junior Młodszy dziewczynki zwyciężyła Maria Zapała z Olimp Strawczyn. W kategorii Junior Młodszy chłopcy zwyciężył Nas łucznik Ernest Suliga.

Dariusz Wijas był jednym z inicjatorów budowy obiektu sportowego w Skorkowie. Zmarł nagle w 2018 r. w wieku 32 lat. Od czasu powstania w 2015 r. sekcji łuczniczej był jej czynnym zawodnikiem i członkiem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Razem” w Skorkowie.

Bardzo dziękujemy sponsorom za nieocenioną pomoc w zorganizowaniu memoriału: FUH Rafana Rafał Kaczmarczyk, TAIW Tomasz Kwapisz, PW Sornat Michał, OZMNIS Piotr Frej, Urząd Gminy Krasocin.

Dziękujemy również Radnym Gminy Krasocin z Wójtem Ireneuszem Gliścińskim na czele za ciągły wkład w funkcjonowanie klubu ŁKS Strzała Skorków
Mamy nadzieję, że możemy na Was wszystkich liczyć podczas organizacji kolejnego Memoriału.