W konkursie pn.”OSP, KGW, Klub Seniora na straży środowiska” wzięło udział 3 OSP, 4 KGW , 0 Klubów Seniora z terenu Gminy Krasocin. Dzięki realizacji projektu pn. „Rozbudowa PSZOK w Krasocinie”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.7 „Gospodarowanie odpadami – dotacje”, Priorytet 2 „Fundusze Europejskie dla środowiska”, Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, organizator konkursu ufundował nagrody rzeczowe dla jednostek, kół, klubów, którzy zabrali najwięcej (w kg) elektroodpadów.
Laureatami konkursu zostali:
1. OSP Czostków 1850 kg
2. KGW „Krasockie Babki” z Krasocina 1210kg
3. KGW Świdno 430kg
Nagrody za udział dla: KGW Ostrów "Malowanki ,KGW Gruszczyn, OSP Mieczyn, OSP Oleszno.
Ideą konkursu było włączenie członków KGW OSP i Klubów Seniora do aktywnego udziału w prawidłowej segregacji odpadów. Zwiększanie poziomu świadomości ekologicznej wśród społeczności gminnej oraz promocja idei powtórnego wykorzystywania odpadów. Intencją organizatora było zachęcenie „dojrzałych” mieszkańców gminy Krasocin do dbania o najbliższe otoczenie poprzez zbieranie, elektrośmieci. Konkurs łączył w sobie kilka aspektów: poszanowanie zasobów natury, odzyskiwanie surowców wtórnych oraz aspekt społeczny. Wszystkim uczestnikom gratulujmy uzyskanych wyników cv i dziękujemy za udział w konkursie, dzięki któremu przyczyniliśmy się do ochrony środowiska, ponieważ każdy gest w kierunku ekologii ma ogromne znaczenie i prowadzi do lepszej, czystszej przyszłości.
Ireneusz Gliściński
Wójt Gminy Krasocin
Sporządziła: Katarzyna Śliwińska