"OSP, KGW, Kluby Seniora na straży środowiska" W  konkursie pn.”OSP, KGW, Klub Seniora na straży środowiska” wzięło udział  3 OSP,  4 KGW , 0 Klubów Seniora z terenu Gminy Krasocin. Dzięki realizacji projektu pn. „Rozbudowa PSZOK w Krasocinie”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.7 „Gospodarowanie odpadami – dotacje”, Priorytet 2 „Fundusze Europejskie dla środowiska”, Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, organizator konkursu ufundował nagrody rzeczowe dla jednostek, kół, klubów, którzy zabrali  najwięcej (w kg)  elektroodpadów.

Laureatami konkursu zostali:
1. OSP Czostków 1850 kg    
2. KGW „Krasockie Babki” z Krasocina 1210kg    
3. KGW Świdno  430kg

Nagrody za udział dla: KGW Ostrów "Malowanki ,KGW Gruszczyn, OSP Mieczyn, OSP Oleszno.

Ideą konkursu było włączenie członków KGW  OSP i Klubów Seniora  do aktywnego udziału w prawidłowej segregacji odpadów. Zwiększanie poziomu świadomości ekologicznej wśród społeczności gminnej oraz promocja idei powtórnego wykorzystywania odpadów. Intencją organizatora było zachęcenie „dojrzałych” mieszkańców gminy Krasocin do dbania o najbliższe otoczenie poprzez zbieranie, elektrośmieci.  Konkurs łączył w sobie kilka aspektów: poszanowanie zasobów natury, odzyskiwanie surowców wtórnych oraz aspekt społeczny. Wszystkim uczestnikom gratulujmy uzyskanych wyników cv i dziękujemy za udział w konkursie, dzięki któremu przyczyniliśmy się do ochrony środowiska, ponieważ  każdy gest w kierunku ekologii ma ogromne znaczenie i  prowadzi do lepszej, czystszej przyszłości.

Ireneusz Gliściński
Wójt Gminy Krasocin

Sporządziła: Katarzyna Śliwińska