ZdjęcieDnia 7maja 2024r. uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Bukowie  wraz z opiekunami  pojechali na wycieczkę do Krakowa. Nie była to taka zwykła wycieczka. Zaczęło się bardzo poważnie. Całodniową  przygodę rozpoczęliśmy  bardzo intrygującym wykładem na Politechnice Krakowskiej „Co się stało z Joanną, czyli jak detektywi poszukują zaginionych?”. Wykład   organizowany był z inicjatywy Uniwersytetu Dzieci, w ramach którego  realizujemy  program  godzin wychowawczych.  Wszyscy  z uwagą słuchali ciekawostek  z dziedziny kryminalistyki. Odważniejsi i  bardziej zaangażowani   zadawali pytania, a także dzielili się swoimi pomysłami   na rozwiązanie zagadki kryminalnej dotyczącej zaginięcia Joanny.

Następnie  udaliśmy się  do Centrum Rozrywki  TomorrowLand, które mieści się w samym sercu Krakowa. Tam każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jedni  wcielali się w  rolę kierowcy wyścigowego, inni zanurzali się w różnych scenariuszach, a jeszcze inni mogli rywalizować w tańcu z przyjaciółmi. Po wyczerpujących atrakcjach  uzupełniliśmy energię  wspólnym posiłkiem  w  pięknej scenerii  Krakowskiego Rynku.

Wszystko co dobre szybko się kończy, więc udaliśmy się na dworzec PKP aby wyruszyć w drogę powrotną. Zadowoleni uczniowie stwierdzili, że bardzo lubią wycieczki   ponieważ: nie trzeba iść do szkoły, można  aktywnie spędzić czas z rówieśnikami i zdobyć nowe doświadczenia.

Opiekunowie: Aneta Banaś
Wychowawca klasy: Dorota Wijas