ZdjęciePrzedstawiciele Klubu Młodego Odkrywcy "Eureka" z Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie w składzie: Zuzanna Chojnacka, Gabriela Dachowska, Erwin Kowalik, Alicja Mazur, Martyna Pytlos i Wiktoria Komisarczyk wraz z opiekunami p. Aldoną Kowalczyk i p. Mariolą Kamińską wzięli udział w Świętokrzyskim Forum Młodych Badaczy, zorganizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Forum odbyło się 24.04.2024 r. na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zgromadzonych uczestników przywitali p. Małgorzata Łukowiec - dyrektor ŚCDN w Kielcach oraz profesor Dariusz Banaś - dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK w Kielcach. Podczas forum wykład pt. "Dlaczego? Klucz do zrozumienia rzeczywistości" wygłosił profesor Marek Pajek. Działalność Klubów Młodego Odkrywcy przybliżyła dr Zuzanna Michalska z Centrum Nauki Kopernik. Założenia projektu "STEAMowa szkoła 2023-2024" przedstawiła p.Mariola Kosztołowicz, która wraz z p.Ewą Kwiecień i p.Małgorzatą Grzegorczyk były organizatorkami konferencji. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w pikniku naukowym, prezentując swój STEAMowy projekt "Szkoła z piernika" oraz warsztaty chemiczne w gronie 10 stoisk szkół z województwa świętokrzyskiego. P.Aldona Kowalczyk i p.Mariola Kamińska miały przyjemność opowiedzieć przed publicznością zgromadzoną w auli o etapach realizacji projektu w wystąpieniu "Przepis na STEAM w edukacji" w ramach dobrych praktyk. Na koniec odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów i nagród dla nauczycieli, uczniów i szkół uczestniczących w projekcie „STEAM-owa szkoła 2023–2024”. Nasza szkoła otrzymała tytuł "STEAMowa szkoła 2024", nauczyciele p.Aldona Kowalczyk, p.Mariola Kamińska i p.Andrzej Kowalczyk otrzymali tytuły " STEAMowy nauczyciel". Uczniowie klasy 7, którzy z powodzeniem zrealizowali projekt STEAMowy "Szkoła z piernika" otrzymali nagrodę oraz dyplomy "STEAMowy uczeń".