ZdjęcieW dniu 18 maja  2024 roku w siedzibie OSP Występy odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Krasocinie połączone z Gminnym Dniem Strażaka.

Obrady poprzedzone zostały mszą św. w intencji strażaków z Gminy Krasocin w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Bukowej, Mszy św. przewodniczył ksiądz Leszek Dziwosz - kapelan Strażaków Powiatu Włoszczowskiego. Podczas uroczystej mszy św. nastąpiło poświęcenie Figurki św. Floriana, która została przekazana dla najmłodszej jednostki w Gminie Krasocin  - OSP Występy. Przed laty Figurka św. Floriana została  ufundowała dla Parafii w Bukowej, a w ostatnim czasie poddana renowacji z przeznaczeniem  dla OSP Występy,

Po mszy św. w siedzibie OSP Występy odbyło się uroczyste i szczególne posiedzenie,  na którym nastąpiło podjęcie uchwały o powołaniu kapelana gminnego przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP  w Krasocinie i biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego.  Został nim ks. kanonik Tadeusz Siciarski proboszcz Parafii pow. Matki Bożej Różańcowej w Bukowej. Ks. Kanonik Tadeusz  Siciarski jest od lat związany  nie tylko ze środowiskiem lokalnym , ale z całym ruchem strażackim na terenie naszej Gminy dlatego też jest to jak najbardziej odpowiednia osoba do posługi na terenie naszej gminy.Inicjatorem powołania było OSP Występy - Druh Prezes Dariusz Frączek.

Część robocza posiedzenia dotyczyła sprawozdania i planów strażackich na terenie gminy.

W 2023 roku do jednostek OSP z gminy Krasocin trafiły trzy samochody typu bus:  dla OSP   Występy,  OSP Cieśle , OSP Chotów w dużej mierze  dofinansowaniu Gminy Krasocin. W 2023 i 2024 roku odbyły się gminne eliminacje ogólnopolskich konkursów strażackich – plastycznego i wiedzy pożarniczej. Zaktywizowały się młodzieżowe drużyny pożarnicze w jednostkach KSRG – Krasocin, Świdno i najmłodsza – Oleszno. MDP Krasocin zajęła III miejsce w Powiatowych Zawodach MDP w 2023r. we Włoszczowie i obok MDP Świdno wzięła udział w I Halowych Zawodach MDP w Kluczewsku w marcu 2024r. Młodzież z tych drużyn uczestniczyła w strażackich obozach szkoleniowo-wypoczynkowych w 2023 roku oraz przygotowuje się do udziału w roku bieżącym.

W Uroczystym posiedzeniu Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Krasocinie połączone  z Gminnym Dniem Strażaka w OSP Występy udział wzięli:

ks. Leszek Dziwosz  kapelan strażaków powiatu włoszczowskiego,
Ks. kanonik Tadeusz Siciarski kapelan strażaków Gminy Krasocin,
mł.bryg. Andrzej Pacanowski  Komendant Powiatowy PSP we Włoszczowie, który odczytał i przekazał list gratulacyjny od  nadbryg. Krzysztofa Cioska  Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego,
Rafał Pacanowski  Sekretarz Zarządu OP ZOSP  RP we Włoszczowie,
Bartłomiej Robak Prezes Zarządu OG ZOSP RP  w Krasocinie,
Agnieszka Klim Sekretarz Zarządu OG  ZOSP RP w Krasocinie,
Honorowi Członkowie Zarządu OG ZOSP RP w Krasocinie  Zenon Hajduk i Roman Skrobisz,
Wicestarosta włoszczowski Łukasz Karpiński,
Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński, Skarbnik Gminy Krasocin Dorota Jackiewicz,
Leopold Kwapisz kapelmistrz MOD w  Krasocinie,
Przedstawiciele 12 jednostek OSP z terenu gminy, w tym organizatorzy spotkania  Druh Prezes Dariusz Frączek i OSP Występy.