ZdjęcieW sobotę 8 czerwca firma Lhoist miała przyjemność zaprezentować Zakład Produkcyjny Lhoist Bukowa Sp. z o. o. w Bukowie w całej okazałości. Uczestnicy imprezy, czyli pracownicy wraz z rodzinami oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości, mogli w ten dzień zwiedzić zakład. Plan wycieczki obejmował, po powitaniu oraz przejściu stosowanych szkoleń BHP, wiele interesujących punktów.

ZdjęcieW Czostowie miała miejsce bardzo piękna uroczystość a mianowicie otwarcie Świetlicy Wiejskiej. Na scenie zaprezentowały występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie, panie z Koła Gospodyń Wiejskich Skorkowianki ze Skorkowa oraz Krasocka Kapela. Swoją obecnością spotkanie zaszczyciły władze powiatu i gminy, pan kurator oświaty, dyrektorka szkoły oraz księża z tutejszej parafii.

ZdjęcieLiczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer PESEL i z jakiego powodu. Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzenia statusu numeru PESEL np. przed udzieleniem pożyczki.

ZdjęcieDzieci uczęszczające do Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie, włączyły się do akcji charytatywnej „Pomagamy - nakrętki dla Ani zbieramy”, prowadzonej przez Szkołę Podstawową w Cieślach. 11 czerwca rodzice niepełnosprawnej Ani z Wiśnicza odebrali nakrętki zebrane przez dzieci z Krasocina. Po zważeniu okazało się, że było ich ponad 300 kilogramów. Dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przeznaczony na rehabilitację Ani.

Zdjęcie5 czerwca i 6 czerwca świętowaliśmy w Samorządowym Przedszkolu w Bukowie dzień najważniejszych dla nas osób - Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji grupa "Biedronki" i grupa "Tygryski" zaprezentowały się przed rodzicami. Maluszki prezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, których uczyły się systematycznie przez ostatnie dni w przedszkolu, by wypaść jak najlepiej i sprawić radość swoim kochanym rodzicom.