Plakat - Dożynki Powiatowe w RadkowieW ostatnią niedzielę sierpnia, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, odbędą się Dożynki Powiatowe. Tym razem współorganizatorem Święta Plonów jest Gmina Radków. Dożynki tradycyjnie rozpocznie barwny korowód dożynkowy, który poprowadzi Powiatowa Kapela Włoszczowska. Następnie odbędzie się polowa msza święta w intencji Rolników, po czym nastąpi obrzęd dożynkowy. Świętowanie nie może się odbyć bez Konkursu na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” i odznaczenia osób „Zasłużonych dla Rolnictwa”.

Zdjęcie 01Ukazała się III część publikacji z serii Krasocin na starej fotografii - SZKOŁA PODSTAWOWA 1871-2000. Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie. Życzymy miłej lektury!

Bliblioteka Publiczna w KrasocinieGminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka jest beneficjentem Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, w ramach którego zdefiniowany jest Priorytet 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych”, Kierunek Interwencji 1.1 „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych”, który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.

Świetlica w olesznieŚwietlica środowiskowa w Olesznie serdecznie zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach: 16.00 – 20.00 Lokal mieści się na ul. Spółdzielczej (w budynku Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Olesznie). Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy w szczególności dzieci i młodzież do aktywnego spędzania wakacji. Starsi również są miłe widziani. Po codziennej pracy należy się chwila na relaks by wyjść ze znajomymi na partyjkę w bilard czy tenisa stołowego lub skorzystać z innych atrakcji które oferuje świetlica.

W czwartek, 28 lipca 2022 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Feliksa Raka w Krasocinie odbyła się prelekcja pt. „Bezpieczne wakacje” dla dzieci i młodzieży. Prelekcję poprowadziły Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włoszczowie. Tematem spotkania były bezpieczne zachowania podczas wakacji, środki ostrożności dotyczące pandemii koronawirusa oraz profilaktyka. Dzieci zapoznały się z przygotowaną przez Panie prezentacją oraz ulotkami. Dziękujemy za to edukacyjne spotkanie.