konkursCelem konkursu jest wsparcie organizacji pozarządowych działających na obszarze następujących gmin: Fałków, Krasocin, Kluczewsko, Moskorzew, Radków, Ruda Maleniecka, Secemin - wchodzących w skład Lokalnej Grupy Rybackiej „Między Nidą a Pilicą”, w realizowanych przez nie działaniach.

remonty drógZakończono realizację zadania pn. „Modernizacja dróg na terenie Gminy Krasocin”. Wykonawcą prac był Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Sp. z o.o., Spółka Komandytowa, ul. Przedborska 84, 29-100 Włoszczowa.

święto policjiW dniu 17.07.2024 r., w kościele pw. Św. Doroty i Tekli w Krasocinie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji policjantów i pracowników Policji, a następnie w Placówce Kultury w Krasocinie odbyły się uroczystości związane z Powiatowymi Obchodami Święta Policji. W zorganizowanym wydarzeniu udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. Marcin Chatys, Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie insp. Mariusz Przyborowski oraz przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, instytucji współpracujących z Policją, a także funkcjonariusze i pracownicy włoszczowskiej komendy.

PlakatWysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt. Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem. Szczególnie w trudnych warunkach są zwierzęta żyjące na uwięzi, pozostawione same sobie, często bez kropli wody zdatnej do picia. Buda, która stoi na otwartym słońcu i jest pokryta blachą nagrzewa się i temperatura w środku sięga nawet 70*C. Metalowy łańcuch rozgrzewa się do podobnych temperatur i może powodować poparzenia na skórze zwierzęcia.

Herb Gminy KrasocinGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasocinie informuje, iż będzie realizował w 2024 roku wypłatę BONU ENERGETYCZNEGO.