Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 11 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Filip, Leon, Marek

Gospodarka Odpadami

OGŁOSZENIE

Informacja o zmianie stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

Czytaj więcej...Przypominamy, iż dodatkowy odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz bioodpadów stanowiących odpady komunalne odbywa się w miesiącach od kwietnia do października.

Kalendarz 2021

Czytaj więcej...W ramach kampanii informacyjno – edukacyjnej w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi,   wynikającej z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Gmina Krasocin w 2021r, za pośrednictwem sołtysów - dostarczy ok. 3000 szt. kalendarzy, dla wszystkich właścicieli nieruchomości, którzy złożyli deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Czytaj więcej...

Świąteczne warsztaty on-line w duchu zero waste „Działamy dla klimatu”

Czytaj więcej...Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy Państwa i Państwa Uczniów do udziału w świątecznych warsztatach on-line w duchu zero waste „Działamy dla klimatu”, które odbędą się 7 grudnia (poniedziałek) od godz. 9:00.
Problem śmieci dramatycznie narasta. Dlatego tak ważna są odpowiedzialne produkcja i konsumpcja oraz ponowne wykorzystywanie i odzyskiwanie wszystkich produktów, opakowań i materiałów. Okres świąteczny to właściwy czas na taką refleksję. Wiedzieliście Państwo, że produkcja śmieci wzrasta wtedy kilkukrotnie?

Czytaj więcej...

Konkurs segregowanie to surowców oszczędzanie- rozstrzygnięty

Czytaj więcej...W dniu 30.11.2020r odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pn. „Segregowanie to surowców oszczędzanie”, którego zadaniem było wykonanie pracy plastycznej- kalendarza na rok 2021 promującego segregację odpadów. Przedstawiciele firmy Adam Bielas CZYSTOPOL dokonali oceny nadesłanych prac i wyboru 1-szego, 2-giego i 3-ciego miejsca tj.:

 

Czytaj więcej...

Nowe nasadzenia w Gminie Krasocin

Czytaj więcej...Gmina Krasocin otrzymała 18 drzew i 20 krzewów w ramach projektu „Promocja produkcji żywności ekologicznej przez nasadzenia drzew miododajnych, sposobem na ochronę i poprawę jakości środowiska oraz bioróżnorodności w województwie świętokrzyskim” finansowanego ze środków samorządu województwa świętokrzyskiego. Drzewa i krzewy posadzili wspólnymi siłami mieszkańcy wsi Skorków, wokół strażnicy. Nasadzenie drzew przez społeczność lokalną  zwiększa poczucie odpowiedzialności za przyrodę.

Wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu serdecznie dziękujemy za współpracę.

List z Gminy Krasocin najlepszy z całej Polski!

Czytaj więcej...W konkursie „Listy dla Ziemi 2020” Klaudia Stępień, uczennica  klasy VIII - Szkoły Podstawowej w Mieczynie, zajęła 1 miejsce spośród 50 prac, na które można było głosować, wyodrębnionych z setek nadesłanych listów napisanych w przedszkolach i szkołach podstawowych w całym kraju. VIII miejsce zajęła  Nikola Chachurska – uczennica II kl. ze Szkoły Podstawowej  w Cieślach, która wykonała pracę plastyczną Ziemia w masce. Klaudia i Nikola udowodniły, że wiedzą jak troszczyć się o „Naszą Planetę”, wykazując się dużą świadomością ekologiczną czyli postawą, cechującą się odpowiedzialnością za stan środowiska przyrodniczego.

Czytaj więcej...

Odbiór odpadów komunalnych

Czytaj więcej...Przypominamy, że odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz selektywnie zebranych (segregowanych), odbywa się co miesiąc. Dodatkowy odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz bioodpadów stanowiących odpady komunalne, odbywa się od kwietnia do października zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie internetowej.
Harmonogram odbioru odpadów
Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych

Czytaj więcej...

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00