Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 27 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego

Podsumowanie konkursu „Czyste Świętokrzyskie”

Podsumowanie konkursu „Czyste Świętokrzyskie”W marcu br. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłosił konkurs dla gmin z terenu województwa świętokrzyskiego pod nazwą: „Czyste Świętokrzyskie”. Celem konkursu był przede wszystkim  wzrost świadomości ekologicznej wśród mieszkańców oraz uczniów szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego w zakresie tematyki związanej z prawidłowym gospodarowaniem odpadami i poprawą stanu środowiska naturalnego.

Warunkiem przystąpienia do konkursu było zgłoszenie przez gminęPodsumowanie konkursu „Czyste Świętokrzyskie” dowolnej pracy związanej z tematyką zagospodarowania odpadów, ich segregacją i utylizacją. Gmina Krasocin postanowiła zgłosić do konkursu film przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Cieślach.W ramach konkursu Gmina otrzymała pieniądze na likwidację dzikiego wysypiska śmieci, a szkoła m.in. w Cieślach otrzymała nagrodę prezesa WFOŚiGW za wyjątkowe zasługi na rzecz ochrony środowiska w kwocie 4000zł, za które zostało zakupione nagłośnienie.

W dniu 12.10.2021r. Pan Wójt Ireneusz Gliściński przekazał nagrodę dla Szkoły Podstawowej im. Bł. J. Popiełuszki w Cieślach. W nagrodzonym filmie młodzi ludzie ukazali problem istnienia dzikich wysypisk śmieci w lasach, przez co zwrócili uwagę osobom by tak nie postępować. Występowanie takich miejsc skraca nasze życie i powoduje, że nasze otoczenie jest nieprzyjazne, nie tylko ze względów estetycznych, ale grozi wielkimi katastrofami np. pożarem.

Pamiętajmy, że dzięki takim konkursom dajemy pewną wrażliwość młodym pokoleniom, by włączyć je w trud dbałości o nasze środowisko. Tak naprawdę to od młodzieży będzie zależało, czy pójdą drogą starszych i np. będą śmieci wywozić  do lasu, czy oddadzą je do punktów, do których powinny one trafić.

 
Gratulujemy !!!

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
bip.krasocin.com.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00

Deklaracja dostępności