Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 1 Marzec 2021    |    Imieniny obchodzą: Antonina, Antoni, Albin

AKCJA „NARODOWE CZYTANIE” W SZKOLE W BUKOWIE

 b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_ART_473_N_20200904_080733.jpg  Narodowe Czytanie to zainicjowana, przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, akcja wspólnego czytania klasyki rodzimej literatury. Do tej pory zaczytywaliśmy się w „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza, utworach Aleksandra Fredry, „Trylogii”, „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, „Lalce” Bolesława Prusa, dramacie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośniu” Stefana Żeromskiego oraz nowelach polskich. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

  Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

  Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce w dniu 4 września. Uczniowie klasy ósmej wysłuchali listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji oraz obejrzeli krótki filmy, w których Para Prezydencka zachęcała do wzięcia udziału w akcji. Ponadto  dokonano krótkiego wprowadzenia w klimat epoki  renesansu i  omówiono  kwestie poruszane przez lekturę.
     
  Następnego dnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć  w Narodowym Czytaniu w urokliwej scenerii Zagrody Edukacyjnej Ostoja  Dworska , gdzie od 5 lat  nasza szkolna biblioteka jest współorganizatorem tego święta książki. Wśród gości czytających dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna” nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły na czele z panią dyrektor Agatą Kapelusz-Derejską  oraz p. Anetą Banaś.
   
  Na podsumowanie akcji wszyscy, którzy tego dnia przybyli z własnym egzemplarzem Balladyny mogli uzyskać okolicznościowy stempel przygotowany specjalnie z okazji Narodowego Czytania 2020.
   
  Są to działania, które na stałe weszły do  naszego szkolnego kalendarza imprez i mają szczególny dla poziomu czytelnictwa wymiar, a promowanie go jest naszym nadrzędnym celem.

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA

 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA GALERIA
 GALERIA GALERIA GALERIA  

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00