Lista wszystkich aktualności
Europejski Tydzień Sportu
- Szczegóły
29 września 2022r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Bukowie włączyły się w 8 edycję Europejskiego Tygodnia Sportu. Ruchu i radości było dużo, ponieważ po raz pierwszy mali sportowcy gimnastykowali się na hali sportowej.
Dzień Chłopaka w Bukowie
- Szczegóły
Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Bukowie świętowały z okazji Dnia Chłopaka obchodzonego jak co roku 30 września. Chłopcy otrzymali prezenty i chętnie pozowali do zdjęć. Oczywiście był też mały słodki poczęstunek dla wszystkich. Bardzo dziękujemy Rodzicom za współpracę.
SPOTKANIE ZE SZTUKĄ
- Szczegóły
Zajęcia w Biurze Wystaw Artystycznych to z pewnością duże przeżycie dla wszystkich tych, którzy kochają sztukę i chcą rozwijać swoje zdolności plastyczne. W kieleckim BWA uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. bł.ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach uczestniczyli w kreatywnych i twórczych warsztatach malarskich prowadzonych przez panią Katarzynę Samczyńską. Zanim jednak podjęli się pracy twórczej, zwiedzili wystawę rzeźb Waldemara Musika, a następnie opisali je i naszkicowali. Ponadto zapoznali się z pracą rzeźbiarza oraz z drogą jaką musi przejść artysta od procesu tworzenia do wystawy w galerii.
Program "Smakujemy lokalnie". Kuchnie KGW chce promować Carrefour
- Szczegóły
Od pokoleń nasza polska kuchnia oparta jest na lokalnych, sezonowych produktach. Takie jedzenie kojarzy nam się z najwyższą jakością i wspaniałym smakiem. Ta tradycja i polska gościnność kultywowana jest przez Koła Gospodyń Wiejskich, które Carrefour chce wspierać. Program „Smakujemy lokalnie” kierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski, a także małych i średnich rolników oraz wytwórców i producentów lokalnych produktów spożywczych. Składa się na niego:
"Święto Chleba'' w Parku Etnograficznym w Tokarni 04.09.2022.
- Szczegóły
W dniu 04.09.2022 r. podczas "Święta Chleba'' w Muzeum Wsi Kieleckiej po raz kolejny mieliśmy zaszczyt wystawić wyjątkową inscenizację "Wyzwoliny Kosiarza'', tym razem były to żniwa.
Dziękujemy za cudowną atmosferę, zabawę i gromkie brawa.
Żniwa bardzo udane.
Tarnogórskie Letnie Trąbienie z MOD Krasocin
- Szczegóły
W niedzielę 18 września Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin wraz z Grupą taneczną Aplauz wystąpiły na Rynku Głównym w Tarnowskich Górach. Nasza formacja była ostatnim wykonawcą muzycznego cyklu , w którym uczestniczyło jeszcze 6 innych orkiestr z terenu województwa Śląskiego. Pierwsza z orkiestr zaprezentowała się już 12 czerwca, a kolejne w odstępach dwu lub trzytygodniowych. Wydarzenia odbywały w różnych miejscach tego miasta, takich jak parki czy amfiteatry, a ich zakończenie w samym centrum. Przemarsz grupy ulicami miasta wzbudził wielki podziw wśród mieszkańców, za co nagrodzili ich gromkimi brawami. Koncert główny orkiestry odbył się przed Miejskim Ratuszem. Zgromadzona publiczność miała możliwość wysłuchania wielu utworów wykonywanych przez naszą orkiestrę i obejrzenia układów tanecznych grupy Aplauz. Mimo niskiej temperatury, która nie sprzyjała wykonawcom ani też widzom, atmosfera była gorąca, a publiczność prosiła o kolejne bisy.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i miłe przyjęcie.