Pierwsza Dama Agata Kornhauser-DudaW dniu 20.06.2022 roku Pani Prezydentowa Agata Kornhauser- Duda odwiedziła Koło Gospodyń Wiejskich w Występach w siedzibie Koła.
Pani Prezydentowa została powitana przez Koło bukietem kwiatów i piosenką , do której słowa ułożył Pan Wójt.

Pierwsza Dama Kraju
Do nas zawitała
Pierwszy raz w historii pierwszy raz w historii
Tak jak obiecała

Korale przypinki
Oj z dumą nosimy
Tytułem przyznanym tytułem przyznanym
Bardzo się szczycimy

Serdecznie witamy
Wszystkich miłych gości
Tyleście sprawili tyleście sprawili
przyjazdem radości

Tak więc zapraszamy
Wstępujcie z ochotą
Łoj będzie się działo łoj będzie się działo
pojemy z pychotą

Piosenka bardzo się podobała Pani Prezydentowej.
Pierwsza Dama rozmawiała z przedstawicielami Koła o ich działalność integrującej i aktywizującej lokalną społeczność. Dziękowała za pielęgnowanie polskiej tradycji, ale i łączenie jej z nowoczesnością oraz za podtrzymywanie lokalnego dziedzictwa, także tego kulinarnego. Pani Prezydentowa wspólnie z członkiniami Koła przygotowała potrawę – przekładańce, która jej bardzo smakowała .
Dla Pani Prezydentowej jedna z Członkiń Koła - Anna Zimna upiekła specjalny tort, który zachwycił wyglądem i smakiem Panią Prezydentową.
Wizyta u Kgw Występy przebiegła w ciepłej ,rodzinnej atmosferze, pełnej uśmiechu.
Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej obejrzała występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Krasocin i Zespołu Tanecznego Aplauz.
Pani Prezydentowa otrzymała od Koła prezenty, którymi były: piękny biały fartuszek z Inicjałami , torebkę robioną na szydełku, kolaż ze zdjęciami ze spotkań z Panią Prezydentową. oraz butelki filtrujące solid , wraz z dzbankiem filtrującym – którego sponsorem była Firma Formaster Group właściciel polskiej marki Dafi Polska.
Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński podarował Pani Prezydentowej Biblie z Bursztynem ,oraz obrazy świętokrzyskie miniaturki ,namalowane przez Sławomirę Jambor.
Wizyta Pani Prezydentowej zapadnie mocno w pamięci Koła Gospodyń Wiejskich w Występach.
Tego samego dnia popołudniu Koło Gospodyń Wiejskich w Występach odwiedził również Dyrektor Państwowego Zespołu Pieśni I Tańca Mazowsze Jacek Boniecki oraz Kierownik i Dyrygent Chóru ,,Mazowsze’’ Mirosław Ziomek.
Spotknie również przebiegło w miłej atmosferze.

Autor: KGW Występy