Pasowanie na starszaka.
- Szczegóły
„Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie” – wiedzą o tym doskonale dzieciaki, z klasy 0 z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie, które 18 listopada 2022 r. zostały uroczyście pasowane na starszaka. Zanim jednak doszło do tej ważnej chwili, dzieci pochwaliły się pięknie recytowanymi wierszykami, wesołymi piosenkami oraz tańcem. Po zdanym egzaminie i złożonym ślubowaniu wszyscy przystąpili do pasowania na starszaka, którego dokonała, specjalnym ołówkiem Pani Dyrektor Agata Kapelusz- Derejska. Na pamiątkę dzieci otrzymały piękne dyplomy i medale, rożki słodkości i przepyszne cukierki.
Wycieczka klas I i II z Bukowy
- Szczegóły
Uczniowie klas I i II z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie uczestniczyli w wyciecze po regionie świętokrzyskim. Odwiedzili Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim, Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni oraz Jaskinie Raj w Chęcinach. Wyjazd edukacyjny był możliwy dzięki wsparciu finansowemu w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę”. Dzieci poznały tajniki ludzkiego organizmu, korzystając z interaktywnych stanowisk w budynku i ogrodzie. Podziwiali zdrowy organizm ludzki – dobrze funkcjonujące ludzkie ciało, które pozwala zachować sprawność fizyczną i umysłową. Uświadomieni zostali jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Przedstawione pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie)pozwoliły na wskazanie czynników, które najczęściej zakłócają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i powodują osłabienie ciała. Dzieci mogły przeprowadzać eksperymenty naukowe poznając tajemnice przyrody i swojego organizmu.
JUBILEUSZ „ZŁOTYCH GODÓW - 2022” W GMINIE KRASOCIN
- Szczegóły
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego (rocznik 1971) w uroczystej oprawie świętowało 26 par zamieszkujących na terenie gminy Krasocin. Uroczystość odbyła się 21 listopada 2022 roku w lokalu „Pelikan” w Bukowie. W tym wyjątkowym wydarzeniu małżonkom towarzyszyli: Poseł na Sejm RP-Bartłomiej Dorywalski, Przewodniczący Rady Gminy Krasocin - Bogdan Bukowski na czele z Wójtem Gminy - Ireneuszem Gliścińskim, Radna Gminy – Iwona Dusza, Skarbnik Gminy - Dorota Jackiewicz, z-ca Skarbnika Gminy - Monika Bukowska, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Paweł Włodarski, proboszcz Parafii Bukowa – ks.Tadeusz Siciarski oraz pracownicy Urzędu Gminy Krasocin – Karol Robak, Anna Szczukocka, Anna Kremenetska z Ukrainy, Tetiana Zanokha z Ukrainy.
Podsumowanie XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka
- Szczegóły
16 listopada 2022 r. o godzinie 15.00 rozpoczęła się uroczystość podsumowania XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Andrzej Pruś - Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Ireneusz Gliściński – Wójt Gminy Krasocin, Rafał Pacanowski – członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie, Lidia Zielińska oraz Piotr Żak – pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, Iwona Dusza – Radna Gminy Krasocin, rodzina Feliksa Raka – wnuk Jan Gacia wraz z małżonką oraz wnuczka Bożena Gacia, Monika Jamróz-Ziętal – zastępca dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie, Agata Kapelusz-Derejska – dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie, Zdzisława Mąkosa – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie, Danuta Libera przewodnicząca oraz członkowie Klubu Seniora w Krasocinie.
AKCJA „SZKOŁA PAMIĘTA” W KRASOCINIE I LUDYNI
- Szczegóły
Już po raz czwarty uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie, włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią regionu i lokalnej społeczności. Akcja „Szkoła pamięta” odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej jak i lokalnej. W ramach akcji dzieci z przedszkola i uczniowie ze szkoły podstawowej odwiedziły lokalne miejsca pamięci i poznały związaną z nimi historię. Uporządkowały groby „Nieznanego Żołnierza” na cmentarzu parafialnym i zapaliły znicze na grobach księży i nauczycieli, niegdyś pracujących w krasocińskiej szkole.