Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Podsumowanie rundy jesiennej w GKS BUCOVII BUKOWA

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_ART_904_n_1.jpgGKS BUCOVIA Bukowa w rundzie jesiennej rozegrała 15 meczy w lidze Okręgowej oraz 2 w Pucharze Polski na szczeblu okręgu. Bilans podopiecznych Michała Jamrozika to pięć zwycięstw, cztery remisy oraz sześć porażek ligowych i z dorobkiem 19 punktów drużyna uplasowała się na 10 pozycji w tabeli. W Pucharze Polski natomiast w 2 rundzie nasza drużyna uporała się z Granatem Borki natomiast w następnej uległa po dramatycznym meczu dopiero w rzutach karnych Hetmanowi Włoszczowa (1:1) dogrywka (2:2) karne (2:4)

Po rundzie jesiennej najlepszym strzelcem naszej drużyny jest sprowadzony z Wiernej Małogoszcz Kamil Cygan z dorobkiem 11 bramek przewodzi wśród strzelców w klasie Okręgowej. Ale runda jesienna to nie tylko pierwsza drużyna. Od tej rundy w naszym klubie pojawiły się rezerwy, które występują w B klasie Świętokrzyskiej i składa się z samych wychowanków naszego klubu. Podopieczni Tomasza Tatara rozegrali jesienią 8 spotkań z czego odnieśli 2 zwycięstwa, 2 mecze zremisowali , oraz doznali 4 porażek. Aktualnie zajmują 5 miejsce w ligowej tabeli.

Na zdjęciu najlepszy strzelec II drużyny Mateusz Lipski zdobywca 4 bramek.

Po rundzie jesiennej jednak na największe brawa zasługuje drużyna prowadzona przez trenera Mariana Haczkiewicza, która w swoim roczniku zajęła bardzo dobre 2 miejsce w ligowej tabeli i uznała wyższość tylko drużyny z Nowin. Drużyna trampkarza młodszego rozegrała jesienią 10 spotkań, odnosząc 7 zwycięstw, notując 1 remis i poniosła 2 porażki. Nasze młode chłopaki w tych meczach strzeliły 40 bramek przy 17 straconych (najmniej w lidze). Najlepszymi strzelcami drużyny są Antoni Domiński oraz Adaś Robak którzy strzelili po 6 bramek.

Także od jesieni w naszym klubie występują 2 kolejne drużyny młodzieżowe Orlika Starszego (2010) jak i Żaków (2012)

W tych grupach zawody rozgrywane są turniejowo i przede wszystkim liczy się dobra zabawa i uśmiechy.  Drużyna Orlika po 2 rozegranych turniejach plasuje się na 4 miejscu w swojej grupie zdobywając 3 punkty, strzelając 6 bramek. Natomiast nasze Żaki po rozegraniu 5 turniejów zajmuje także 4 pozycje zdobywając 22 pkt. Strzelając 46 bramek.

W tym roku odbyła się także II edycja turnieju piłkarskiego BUCOVIA CUP o Puchar Wójta Gminy Krasocin pana Ireneusza Gliścińskiego. W turnieju wzięło rekordowa ilość drużyn, bo aż 16. Drużyny zostały podzielone na 4 grupy po 4 drużyny w każdej i tylko dwie mogły zagrać dalej. W zmaganiach grupowych padło aż 78 bramek co daje 3,25 bramki na mecz. Zgromadzeni kibice nie mogli narzekać na nudę, ale emocje rozpoczęły się tak naprawdę od rundy pucharowej, gdzie każda bramka była na wagę zwycięstwa. W tej rundzie aż 4 mecze zakończyły się rzutami karnymi. Najlepszą drużyną okazała się drużyna gospodarzy BAD BOY BUCOVIA zwyciężając w finale po rzutach karnych KOCUR TEAM z Piekoszowa (1:1) 2:0 karne. Trzecie miejsce zajęła drużyna WOLI TESSEROWEJ, która w meczu o III miejsce pokonała SCYZORY 6:0.

Dziękujemy bardzo serdecznie panu Wójtowi oraz radnym gminy Krasocin i radnym Powiatu Włoszczowskiego za wsparcie naszego turnieju. Oddzielne podziękowania kierujemy również dla Leopolda Kwapisza jak i dla Firmy A.S.M NOWAK-BUDOWNICTWO za wkład jaki wnieśli w nasz turniej.

 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  GALERIA
 GALERIA  GALERIA  GALERIA  

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
bip.krasocin.com.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00

Deklaracja dostępności