Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 19 Wrzesień 2021    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Zespół wokalny Keri z Krasocina

Zespół wokalny Keri z Krasocina

       Zespół wokalny KERI z Krasocina zajął pierwsze miejsce na XV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Turystyczno - Przyrodniczej w Przedborzu. Znany w naszym regionie zespół wokalny KERI nie odpoczywa i ciągle uczestniczy w festiwalach. Ostatnio wystąpił w XV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Turystyczno - Przyrodniczej Przedbórz 2006, który odbywa się w ramach XV Światowego Festiwalu Poezji Marii Konopnickiej. Zespół godnie reprezentował powiat włoszczowski zajmując pierwsze miejsce wspólnie z grupą wokalną z Doniecka (Ukraina). O wrażenia z festiwalu zapytaliśmy opiekuna grupy Ireneusza Gliścińskiego.
- Byliśmy na tym festiwalu po raz drugi. Rok temu zajęliśmy również pierwsze miejsce. Mogę śmiało powiedzieć, że festiwal ten organizowany jest na bardzo wysokim poziomie, jeżeli chodzi o zaplecze i poziom artystyczny wykonawców – mówi Ireneusz Gliściński. Festiwal trwał cztery dni i wystąpili w nim przedstawiciele Polonii z takich krajów jak Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina, Rosja, Abchazja oraz uczestnicy nie związani z polskimi korzeniami: Rumunia, Chiny, Kuba, Niemcy. Zespoły i soliści przyjechali na ten festiwal po eliminacjach w swoich krajach.
- Nasze uczestnictwo rozpoczęło się ostatniego dnia festiwalu. Wtedy przypada dzień piosenki turystyczno -przyrodniczej. Było ciężko, ale udało nam się obronić sukces z poprzedniego roku i wspólnie z zespołem z Doniecka zajęliśmy pierwsze miejsce w stawce kilkunastu zespołów – opowiada zadowolony opiekun grupy KERI. O randze festiwalu odbywającego się w Przedborzu (województwo łódzkie) niech świadczy fakt medialnego udziału Telewizji Polskiej oddział Łódź, radia i prasy regionalnej oraz wielu znanych osób w jury i otoczeniu festiwalu. W poprzednim roku jurorem był znany aktor Wojciech Siemion. Podczas tegorocznego festiwalu goszczono Janusza Tylmana, znanego z programu „Śpiewające Fortepiany” oraz Roberta Kudelskiego, aktora grającego w
serialu „Na Wspólnej”.
- W sumie impreza była bardzo udana i w tym miejscu pragniemy podziękować za możliwość uczestnictwa w niej Elżbiecie Kowalczyk, nauczycielce Publicznego Gimnazjum w Krasocinie, która przekazała fundusze z programu „Szkoła marzeń” na wyjazd do Przedborza. Niestety na Urząd Gminy nie mogliśmy liczyć, bo tak jak i w przypadku zespołu „Zimorodki” zespół nie ma pomocy z tego urzędu. No, ale cóż, nie załamujemy się i już myślimy o kolejnych wyjazdach – zapowiada Ireneusz Gliściński z Krasocina.

zródło:
www.echodnia.eu/swietokrzyskie/?cat=10®=16&id=34260

Czekamy na zdjęcia zespołu KERI oraz wiadomości o zajmowanych sukcesach.
Zdjęcia oraz wiadomości proszę przesłać na e-mil: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Paweł Włodarski
   

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
bip.krasocin.com.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00

Deklaracja dostępności