Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 11 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Filip, Leon, Marek

Żywe pomniki beatyfikacji Jana Pawła II

b_150_100_16777215_00_images_gmina_czostkow_2011_modlitwa_zerowkowych_gorali,_zuchow_i_harcerzy.jpg1 maja 2011 r. w Watykanie Ojciec Święty Benedykt XVI wyniósł na ołtarze naszego Wielkiego Rodaka – Jana Pawła II. Społeczność naszej szkoły czując zarówno obowiązek, jak i wewnętrzna potrzebę duchowego przygotowania się do tego wydarzenia, przyłączyła się do projektu edukacyjnego ogłoszonego przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty pt. „Żywe pomniki beatyfikacji Jana Pawła II”. 

Dla uczczenia beatyfikacji Papieża Polaka i zaznaczenia ponadczasowych wartości wypływających z nauk Ojca Świętego, nasza szkoła dokonała uroczystego posadzenia „Jodły Papieskiej”, która stanie się żywym pomnikiem upamiętniającym ten szczególny dzień obecnego stulecia. W uroczystości wzięli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i przedszkola, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i pracownicy obsługi Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie. Na wstępie odśpiewano hymn szkoły a dyrektor  zespołu powitała obecnych i przedstawiła przesłanie dzisiejszej uroczystości. O godzinie 12.00 posadzenia jodły dokonali: dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie, przedstawiciel Rady Rodziców Pani  Anna Kaczmarczyk, przewodnicząca  Samorządu Uczniowskiego gimnazjum – Alicja Szymańska i ksiądz wikary Adrian Buczkowski. Chwile później została odsłonięta pamiątkowa tablica umieszczona na głazie upamiętniająca dzień beatyfikacji. Uroczystego odsłonięcia dokonały: przedstawiciel rady pedagogicznej Pani Elżbieta Giemza i zastępca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Zuzanna Gierczak.  Następnie w ciszy wysłuchano nagrania z przesłaniem Jana Pawła II. Słowa Papieża  zaczerpnięte zostały z przemówienia na Westerplatte. Odpowiedzialność za wybór pomiędzy być a mieć, odpowiedzialność za dar wiary, dar Ojczyzny to fundament, na którym będzie budowane współczesne społeczeństwo, współczesny młody człowiek. Owa odpowiedzialność, oprócz zasadniczego wpływu na konkretne dziś, oddziałuje również, jak przypomniał Sługa Boży Jan Paweł II w przemówieniu, na wieczność każdego człowieka. Ksiądz Adrian Buczkowski zaintonował wspólną modlitwę zgromadzonych a chór szkolny zaśpiewał pieśń „Abba Ojcze”. Na koniec dyrektor Agata Kapelusz-Derejska podziękowała wszystkim , którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość a uczniowie otrzymali pamiątkowe obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II.

 

b_150_100_16777215_00_images_gmina_czostkow_2011_odsloniecie_tablicy.jpg_(Medium).JPG b_150_100_16777215_00_images_gmina_czostkow_2011_rozpoczecie_uroczystosci.jpg b_150_100_16777215_00_images_gmina_czostkow_2011_sadzenie_jodly.jpg
b_150_100_16777215_00_images_gmina_czostkow_2011_wspolny_spiew_Abba_Ojcze.jpg  

 

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
krasocin@eobip.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00