Zdjęcie grupowe dzieciW dniach pełnych radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń uczniowie klas II i IV wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do pięknego Wrocławia. Były to dwa dni pełne przygód, wspólnego odkrywania niezwykłych miejsc oraz integracji, które na długo pozostaną w pamięci dzieci.

WalentynkiTegoroczne Walentynki w Szkole w Bukowie upłynęły w atmosferze życzliwości, uśmiechu i dobrej zabawy. Uczniowie mieli wiele okazji, by okazać sobie sympatię, przyjaźń i wzajemną życzliwość.
W bibliotece szkolnej najmłodsi czytelnicy wysłuchali książek o przyjaźni i budowaniu relacji, natomiast uczniowie klas I–VIII mogli wziąć udział w wyjątkowym wyzwaniu czytelniczym „Randka w ciemno z książką”. Każdy wybierał książkę zapakowaną tak, by nie było widać okładki — jedyną wskazówką był krótki opis. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zachęciła wielu uczniów do sięgnięcia po nowe, nieznane wcześniej tytuły.

Dzieci bawiące się na podłodzeWszystkie dzieci bardzo lubią zwierzątka, a Dzień Kota to doskonała okazja, aby przybliżyć uczniom — zwłaszcza tym najmłodszym — bogaty koci księgozbiór oraz zachęcić ich do wspólnego czytania i zabawy. Biblioteka szkolna w Bukowie przygotowała z tej okazji wiele atrakcji, które połączyły literaturę, ciekawostki i dobrą zabawę.
Uczniowie mogli wysłuchać kocich historii, odgadywać tematyczne zagadki oraz poznawać interesujące fakty o kotach — ich zwyczajach, zachowaniach i roli w kulturze. W bibliotece czekała również wystawa książek o kotach, która przyciągała wzrok kolorowymi okładkami i zachęcała do wypożyczeń.

Bal karnawałowyDnia 5 lutego w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie było bardzo kolorowo, radośnie i  głośno od śmiechu. Odbył się bal karnawałowy dla naszych najmłodszych : zeróweczki i klas 1-3.

konkursW poniedziałek, 9 lutego, w siedzibie kieleckiej Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego odbyła się XIV edycja Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy uczelni z Samorządowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i odbywało się pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach.