Nagroda dla uczniów Szkoły Podstawowej w Bukowie w  konkursie PGE„Poznanie rzeczywistości przez pryzmat sztuki- prowadzi człowieka do poszukiwania, dostrzegania i doznawania piękna, a ono nie poucza, lecz raduje i nasyca naszą świadomość, nasze zmysły, wyobraźnię i uczucia-podobnie jak woda i chleb sycą nasze ciało”- pisał S. Szuman.

Przedstawienie13 marca w naszej szkole gościliśmy pana Mateusza z agencji artystycznej MatArt, który zaprezentował nam spektakl pt "Tytus i skrzynka emocji".

Przedstawienie opowiadało historię sprzedawcy czarnych balonów Tytusa, który nie mógł poradzić sobie z emocjami jakie towarzyszyły mu w życiu dorosłym.

Wośp 2024 BukowaDla sztabu w Bukowie był to 18 finał WOŚP. Zgodnie z celem tegorocznej zbiórki „Płuca po pandemii”  środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.
Sztab w Bukowie, którym w tym roku kierowała Justyna Tatar, zebrał 20 379,57 zł (3 lata temu uzbieraliśmy 17 662,99). Dla sztabu pracowało 13 wolontariuszy. Najwięcej zebrała Iza Brymerska z Gruszczyna -  576,01 złotych.

ZdjęcieW dniu 18.12.2023 r. dzieci z grupy Krasnale pod kierunkiem p. Wioletty Nowickiej sprawiły radość swoim bliskim przedstawieniem jasełkowym pt.,, Maleńka miłość w żłobie śpi”. Przedszkolaki ku radości swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus uświetnioną nowoczesnymi kolędami i pastorałkami. Mali aktorzy zaprezentowali swoje talenty, które na koniec nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Jasełka w złobkuOkres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen piękna, radości i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowość tego szczególnego okresu w naszym żłobku po raz pierwszy odbyły się żłobkowe jasełka.
Spotkanie rozpoczęła Dyrektor żłobka p. Paulina Klimczyk, witając przybyłych gości: Zastępcę Wójta Gminy Krasocin p. Jacka Sienkiewicza i Kierownik CUW w Krasocinie p. Irenę Kuśmierczyk.