MOD z otrzymanymi nagrodami27 sierpnia br. odbył się Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP. Wydarzenie miało miejsce w Busku Zdroju i wzięło w nim udział 7 zespołów z całego kraju. Orkiestry zostały zakwalifikowane do konkursu w trakcie przeglądów lub wytypowane przez Zarządy Wojewódzkie. Jedną z takich była Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin wraz z Grupą Taneczną Aplauz.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się o godz. 10:00 przemarszem Aleją Parku Zdrojowego. Nasza formacja zaprezentowała się jako pierwsza ze względu na jej największą ilość uczestników. Po zakończeniu parady marszowej wszystkie orkiestry wspólnie odegrały Hymn Związku OSP
Kolejno, o godz. 11:30 nastąpiło oficjalne otwarcie festiwalu przez organizatorów i rozpoczęły się przesłuchania na scenie. Orkiestra z Krasocina wykonała takie utwory jak: „Jupiter”, „Lata 20 lata 30” oraz „You are here”. Następnie swój repertuar prezentowały kolejno orkiestry z Okulic, Gorzowa-Siedlic, Pilawy, Tryńczy i Uniejowa. Pogoda nie ułatwiała zespołom zadania, ponieważ temperatura na scenie sięgała 40 stopni C. Pomimo takich warunków orkiestry dawały z siebie na scenie wszystko, a licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać i oklaskiwać różnorodność repertuaru.
O godz. 15:00 ogłoszono wyniki festiwalu. Decyzją jury orkiestra z Krasocina została najlepszą formacją, zarówno na scenie, jak również w przemarszu, otrzymując nagrody na łączną kwotę 23 000,00 zł.
Dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej Krasocin wraz z Grupa Taneczną Aplauz jest to trzeci sukces na najwyższym szczeblu w tym roku. Tym samym nasz zespół godnie reprezentuje Gminę Krasocin, Powiat Włoszczowski oraz Województwo Świętokrzyskie na arenie krajowej i zagranicznej. Nagrody ufundował Komendant Główny PSP, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Burmistrz Buska Zdroju.

Kapelmistrz/kierownik
Leopold Kwapisz