Stowarzyszenie Gospodyń z Własnej Woli z Woli Świdzińskiej to  zwycięzca makowego konkursu, który odbył się w Tokarni pod nazwą: Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów, w kategorii przetwory owocowe. Panie w tej kategorii zdobyły pierwsze miejsce za "Mus z antonówki" autorstwa jednej z członkiń p. Wandy Sobczyk.

Z kolei dzięki wygranej w lipcowej "Bitwie Regionów" na szczeblu powiatowym, który odbył się we Włoszczowie KGW zakwalifikowało się do konkursu wojewódzkiego, który odbędzie się 12 sierpnia w miejscowości Chroberz. Zwycięska potrawa to "Kapusta ziemniaczana sporządzona z lokalnych produktów takich jak ziemniaki i fasola oraz skwarkami. Danie proste i jednocześnie pożywne i bogate w wartości odzywcze. Potrawa z tradycjami. Panie nauczyły się jej od swoich mam i babć.