ZdjęciaRuszył IV Ogólnopolski Turniej Szkół Rotmistrza Witolda Pileckiego. Rywalizacja jest trzyetapowa i kończy się trzydniowym finałem w Ostrowi Mazowieckiej, przewidywanym na maj 2024 r. Szkoła z Krasocina bierze udział w turnieju po raz trzeci, a w poprzednich edycjach dwukrotnie zdobyła I miejsce w Polsce. W tym roku w pierwszym etapie zadaniem uczniów było wykonanie albumu, ilustrującego bajkę „O królewnie zaklętej w żabę”. Jest to bajka, którą często czytał swoim dzieciom rotmistrz Pilecki. Bajka - choć mało znana - okazała się źródłem inspiracji dla dziesięciorga uczniów naszej szkoły.

W szkolnej części konkursu wzięli udział: Wiktoria Pięta (VII B), Marika Włodarska (VII B), Julia Bojaś (VII B), Klimczyk Wiktor (VI B), Zuzanna Kałka (V A), Nadia Banasik (V A), Natalia Robak (V B), Klimczyk Tadeusz (IV), Gabriel Śliwiński (IV) i Amelia Bojaś (IV). Dzieci wykonały przepiękne prace, cudownie zilustrowane, z pomysłowymi okładkami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, jednak na konkurs można było wysłać tylko jedną pracę. Jury zadecydowało, że naszą szkołę będzie reprezentować album, wykonany przez uczennicę klasy V A Zuzannę Kałkę. 6 grudnia otrzymaliśmy cudowną wiadomość, że nasza szkoła zakwalifikowała się do II etapu turnieju, jako jedna z 20 placówek. Gratulujemy Zuzi Kałce sukcesu, a przed nami kolejne zadania turniejowe.

Beata Bartosik