Zdjęcie8 lutego 2024 r. w Samorządowym Przedszkolu w Olesznie odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postaci. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. W salach przedszkolnych można było spotkać między innymi: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności przedszkolaki miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych oraz do zdjęcia grupowego. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do „sali balowej”. Wystrój pomieszczenia wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy animatora w stroju pirata, który prowadził bal oraz zachęcał wszystkich do tańca. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy. Przedszkolaki bawiły się znakomicie. Były "tańce – łamańce", "pociąg", "kaczuchy", "krasnoludek" i inne. Jednym słowem zabawa na 102! Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Na koniec dzieci udały się na słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Nasze przedszkolaki z wielkim żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele zadowolenia i uśmiechu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Anna Wilk