Herb Gminy KrasocinWe wtorek od 7 do 20 czerwca w powiecie włoszczowskim będzie trwała kwalifikacja wojskowa. Na terenie Gminy Krasocin odbywać się będzie od 10 do 14 czerwca. Obowiązek stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej obejmuje mężczyzn urodzonych w 2003 roku, mężczyzn urodzonych w latach 1998-2002, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, oraz kobiet urodzonych w latach 1998-2003, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2021/2022 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami szkół lub kierunków.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się także osoby urodzone w latach 2001-2002, które:
a) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie ze względu na stan zdrowia, za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;
b) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej.

Osoby, które zostały wezwane do kwalifikacji wojskowej powinni zabrać ze sobą:
1) dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
2) posiadaną dokumentacje medyczną (w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji),
3) aktualną fotografię w wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy
4) dokument potwierdzający poziom wykształcenia, pobieranie nauki.

Osoby, które do kwalifikacji podchodzą po raz kolejny, powinny dodatkowo zabrać ze sobą dokumentację medyczną dotyczącą zmian w stanie ich zdrowia, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 (lub 24) miesięcy oraz książeczkę wojskową.

Jeżeli osoba z ważnych przyczyn nie może stawić się na kwalifikacje wojskową w określonym w wezwaniu terminie i miejscu, jest obowiązana do zawiadomienia o tym fakcie organu wzywającego najpóźniej w dniu, w którym była zobowiązana do stawienia się do kwalifikacji i podania przyczyn, które nie pozwalają na stawienie się w tym terminie. Wówczas zostanie wyznaczony nowy termin stawienia się do kwalifikacji wojskowej.
W razie wątpliwości w razie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej prosimy o kontakt: Urząd Gminy w Krasocinie, Referat Spraw Obywatelskich, tel. 41 388 29 05.