I ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA – ETAP POWIATOWYZa nami etap powiatowy I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. 2 czerwca 2022 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie przedszkolaki z ZPO w Olesznie pod opieką pań: Anny Wilk, Magdaleny Kawki i Zdzisławy Kowalczyk, rywalizowały w rozgrywkach sportowych z przedszkolakami z Kluczewska, Secemina i Włoszczowy. Rywalizacja była zacięta. Przedszkolakom kibicowali zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Bartłomiej Dorywalski, Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i dyrektor OSiR Jolanta Tyjas, Członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego Małgorzata Gusta, Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek, Wójt Gminy Kluczewsko Rafał Pałka i Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński oraz Dyrektorki Przedszkoli w Kluczewsku, Seceminie i Włoszczowie: Irena Orzechowska, Danuta Lentas, Beata Grzegorczyk, a także Wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach Sławomir Krzysztofik i Wicedyrektor ZPO nr 1 we Włoszczowie Jacek Stolarski. Olimpiadę uatrakcyjnił program artystyczny zaprezentowany przez dzieci z Oleszna. Wszyscy uczestnicy zawodów chętnie włączyli się do wspólnej, tanecznej zabawy.

W rozgrywkach sportowych uzyskaliśmy następujące wyniki.

W kategorii dzieci 5 - letnich:

- dziewczynki - I miejsce

- chłopcy - I miejsce

W kategorii dzieci 6- letnich:

- dziewczynki - IV miejsce

- chłopcy - III miejsce

Po zliczeniu wszystkich punktów klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco.

- I miejsce – Przedszkole Samorządowe nr 3 we Włoszczowie

- II miejsce – Przedszkole Publiczne w Seceminie

- III miejsce – Przedszkole Samorządowe w Olesznie

- IV miejsce – Zespół Przedszkolno-Szkolny w Kluczewsku

To był dzień pełen wrażeń i emocji. Brawo dla naszych wszystkich zawodników za wytrwałość, zaangażowanie i odwagę.