ZDJĘCIAAmelia Wijas i Natalia Kałamaga z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie otrzymały wyróżnienia  w XXIV edycji Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro". Konkurs był organizowany przez Państwowy Instytut Geologiczny  – Państwowy Instytut Badawczy (PIG-PIB) z siedzibą w Warszawie oraz jego oddziały regionalne w tym Oddział Świętokrzyski. Celem konkursu było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o dziedzictwie naturalnym, konieczności i możliwościach jego ochrony.

Konkurs ukierunkowany był na zagadnienia związane z szeroko pojętą ochroną środowiska, a w szczególności na uświadomienie osobistej odpowiedzialności każdego człowieka za jego stan. Uczennice odniosły się w swojej pracy do urokliwych obiektów geologicznych położonych blisko miejsca zamieszkania. Amelka w swojej pracy przedstawiła w sposób twórczy Rezerwat Milechowy, natomiast Natalia ukazała piękno Jaskini Raj. Szkolnym opiekunem konkursu była pani Sławomira Jambor.